Follow Us

ΜΠΑΣΚΕΤ

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): Τα αποτελέσματα και οι αγώνες

Σε όλη την Ελλάδα διεξάγεται το Πανελλήνιο Εφήβων με τον Κάδμο Θήβας να ξεκινά σε τρομερή κατάσταση νικώντας τους Φαίακες με 66-41 στο κλειστό γήπεδο «Ερρίκος Χατζόπουλος».

Α’ Όμιλος (Σέρρες, ΚΓ Κοιλάδας)

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Άθλoς Αλεξάνδρειας 62-57

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κανελλίδης

Δεκάλεπτα: 12-12, 25-24, 38-42, 62-57

Advertisement

ΚΑΟΧ Ευρώπη ‘87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 17 (4), Λάσκαρης 2, Προβατίδης-Αμπντουλαχι 5(1), Μαυρίδης, Ραντονιτς 8, Ματζινός, Σακκοράφας 2, Πούλος, Σταμπουλής, Τύπος 20, Ελευθερούδης, Νταρατάνας 8

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης 12(4), Μούτσα 19(2), Πολυμένης 2, Στυλίδης 6, Στακτάρης 18(2), Τακούτης, Σαμαράς, Αναστασόπουλος, Πουρλιοτόπουλος, Λαφαζανίδης, Αγγέλης.

Σέρρες-Διόσκουροι Κοζάνης 83-63

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κανελλίδης

Δεκάλεπτα: 20-15, 41-29, 59-47, 83-63

Advertisement

ΑΕ Σέρρες (Κακιούζης): Σκάπης, Γιαλαμάς, Θεοφανίδης, Κακλίδης 4, Γρηγοριάδης 2, Θεοδοσιάδης 20(2), Φαρδέλας 18(4), Καπετάκης 21(1), Πεχλιβανίδης 4, Θεοδωρίδης, Λάτσιος, Χατζόπουλος 14

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Βλάχος, Κωνσταντινίδης, Βελώνης, Τασόπουλος, Κοτζαϊτσης, Βούρκας 6, Κοβλακας 31(2), Χαραλαμπίδης, Βατζήκας 4, Αγορίτσας 4, Ραντσίδης, Γκλιάνας 18

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

16.00 Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης

Advertisement

16.00 Άθλος Αλεξανδρειας-ΑΕ Σέρρες Σαρακενίδης-Κωσνταντινέλλης

Κυριακή 17 Απριλίου

13.00 Άθλος Αλεξάνδρειας-Διόσκουροι Κοζάνης Ευφραιμίδης-Κώνης

15.30 Σέρρες-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Ευφραιμίδης-Κώνης

Β’ Όμιλος (Θήβα, ΚΓ Θήβας)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Advertisement

Κεραυνός Λάρισας-Ήφαιστος Λήμνου 86-40

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 25-8, 44-19, 65-24, 86-40

Κεραυνός Λάρισας (Ζαχαρέλης): Αντωνόπουλος 3 (1), Πάσχος 14 (2), Μηνάς 6, Δρυστέλας 6, Διάκουλας 14 (2), Ευθυμίου 3, Δεμίρης 10, Πλιάτσικας 4, Πολιτόπουλος 15, Μάννης 2, Ντάμπουρας, Τζαλαβάρας10

Ήφαιστος Λήμνου (Παπαμακάριος): Μπερτζιλιάν 2, Χριστοφιδέλλης, Μαγνήσαλης 3 (1), Φτωχογιάννης 2, Ζεάκης 4, Φράγκος 6 (2), Παπαδόπουλος, Μίτρε, Απότσος 6, Κρυσταλλάς, Μαυράκης 13 (1), Λόζος

Advertisement

Κάδμος-Φαίακας Κέρκυρας 66-41

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 15-6, 31-20, 50-31, 66-41

Κάδμος (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Θεοδώρου 18 (3), Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γ. 3 (1), Μπόγρης 8 (2), Ευαγγελίου Γ. 5 (1), Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 14 (3), Μελετίου 14, Μίχας, Μπότσης 4

Φαίακας Κέρκυρας (Δεσύλλας): Σέκας 3 (1), Γκέκος 14 (1), Κονοφάος, Μπουρμούρης 10, Βλασερός 3 (1), Λουκανάρης 2, Λούβρος, Στεμπάρι 7, Κακαρούγκας 2, Λουκάς, Μοσχοβίτης.

Advertisement

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

16.00 Φαίακας Κέρκυρας-ΑΟ Ν. Κεραυνός Καραμπιτσάκος-Τσάλας

18.30 Ήφαιστος Λήμνου-Κάδμος Βελέντζας-Σπυρλιδάκης

Κυριακή 17 Απριλίου

Advertisement

12.00 Φαίακας Κέρκυρας-Ήφαιστος Λήμνου Καρακωνσταντόπουλος-Xρόνης

14.30 ΑΟ Ν. Κεραυνός-Κάδμος Καρακωνσταντόπουλος-Χρόνης

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος, ΚΓ Κορίνθου)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Καλαμάτα 80-Προμηθέας Π. 47-83

Διαιτητές: Κιουλάφας-Πετράκης Γ.

Advertisement

Δεκάλεπτα: 11-20, 11-23, 15-17, 10-13

Καλαμάτα 80 (Κορογωνάς): Ταβουλαρέας, Χρονόπουλος 17, Χαϊδος 2, Παυλόπουλος 2, Μαρκετάκης, Μαρπάντης 2, Μούργης 8, Χαντζής 4, Χειλάς, Παυλόπουλος 12, Δρούγας, Μήλας

Προμηθέας Π. (Μελίγδης): Βλάσσης 4, Πλώτας 10, Ευστρατιάδης, Ράγκος 4, Χρυσανθόπουλος 2, Σοϊλεμετζίδης 12, Γεωργίου 15, Κουρέπης 10, Βάλμπεργκ 3, Γρυλλής 2, Κάναβος 5, Καλλιακούδας 6

ΒΑΟΛ-ΚΑΟΚ Παλαίμων 65-58

Διαιτητές: Κιουλάφας-Πετράκης Γ.

Advertisement

Δεκάλεπτα: 21-14, 14-15, 18-13, 12-16

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Κατολέων 5, Γκλώτσος, Σπαρτάλης 16, Αγγελής 3, Μηλιάδης 2, Χατζηλάμπρου 29, Αλούρδας, Στείρος 4, Γεόμελος 6, Σταματίου, Αντωνίου

ΚΑΟΚ Παλαίμων (Βοϊδήλας): Λάσκος, Σίμος 12, Γκιώνης 4, Σταματόπουλος, Στάμου 12, Τσώτος, Καραγιώργος 17, Σέγγας 6, Μαλάκος 8, Μανωλιτσάκης

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

Advertisement

16.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Καλαμάτα 80 Παπαδόπουλος Χρ.-Παπαγεωργίου Δημ.

18.30 Προμηθέας Π.-ΒΑΟΛ Παπαδόπουλος Χρ.-Παπαγεωργίου Δημ.

Κυριακή 17 Απριλίου

10.00 Καλαμάτα 80-ΒΑΟΛ Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

12.30 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Προμηθέας Π. Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

Advertisement

Δ’ Όμιλος (Αθήνα, Μιχ. Μουρούτσος)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Ηράκλειο-Αναγέννηση 89-35

Διαιτητές: Λεβεντάκος-Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 19-8, 25-9, 21-11, 24-7

Ηράκλειο (Πετράκης): Βογιατζάκης, Αλατζάκης 4, Τσαγκαράκης 5, Μηλαθιανάκης 6, Μαρκάκης 14, Λαμπράκης 10, Κατσούρι 4, Γενιτσαρίδης 18, Κανατάκης 6, Σαραντουλάκης 9, Κουγιουμτζής 9, Μουτάφης 4

Advertisement

Αναγέννηση Σάμου (Μαραθοκαμπίτης): Κούτζας, Βαλαμώντης, Θεοδώρου, Παπαγεωργίου 11, Γιαννάκης 4, Σκάλκος, Σαπουνάς 8, Μαρίνης, Καραγεωργίου, Κουκούλης 2, Δημητράκος, Μαραθοκαμπίτης 10

Ιάλυσος-Φανάρια Νάξου 66-55

Διαιτητές: Τεφτίκης-Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-11, 32-27, 50-46, 66-55

Ιάλυσος (Γρεμμενάς): Ντογκούς 9, Φυλτζανίδης 8, Τελώνης 13, Λιάμης, Συκόφυλλος 13, Βόνια 6, Πίτσης 2, Σαράντης, Τσουβάλης, Τσακίρης 13, Μπόζιτς 2, Ριζόπουλος

Advertisement

Φανάρια Νάξου (Βερβαινιώτης): Σεϊντίνι 9, Χιλάι 16, Ροδέ, Λιανόπουλος 3, Φραγκίσκος, Δοκλής 17, Κούρτης 10, Γκιόργκα, Παπανικολάου, Μανδηλαράς, Τριαντάφυλος, Βερώνης

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Σάββατο 16 Απριλίου

12.30 Αναγέννηση-Ιαλυσος Ναστούλης-Πετράκης Ιωάν.

14.30 Φανάρια Νάξου-Ηράκλειο Τηγάνης-Μπιστιντζάνος

Advertisement

Κυριακή 17 Απριλίου

12.30 Αναγέννηση-Φανάρια Νάξου Κοντογιάννης-Σπυρλιδάκης

14.30 Ιαλυσος-Ηράκλειο Καλογριάς-Παπαγεωργίου Δ.

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Κροίσος Πέρσης)

Παρασκευή 15 Απριλίου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 65-63

Advertisement

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-16, 19-22, 16-19, 8-6

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Στεφανάκης): Ρετσινάς, Ανδρακάκος 19, Γνεσούλης, Κωνσταντίνης, Γιακουμάκης, Στάππας 2, Μαράντης 20, Καραμπάγιας, Κορωνιός 8, Ροζάκης 13, Γιαννουλάκης 3, Χιωτάκης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Φύτρος 13, Μπιλάλης 13, Μπέμπελος, Ντίπτσης 3, Μανιάς, Μαραγκουδάκης, Βλαχογιάννης 10, Μπουντούρης, Καμπερίδης, Φίλιππας 10, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 4

Η συνέχεια και οι διαιτητές

Advertisement

Σάββατο 16 Απριλίου

19.30 Άρης Θεσσαλονίκης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Χαϊνά-Μπαβέλας

Κυριακή 17 Απριλίου

16.30 Περιστέρι-Άρης Θεσσαλονίκης Κωστής-Λιαρομμάτης

Advertisement
Advertisement

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ