Follow Us

ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Ανατροπή παραμονής για την Έβερτον

Από την… κόλαση του υποβιβασμού, στον “παράδεισο” της παραμονής βρέθηκε μέσα σε 31 λεπτά η Έβερτον, η οποία έκανε μία απίστευτη ανατροπή επί της Κρίσταλ Πάλας, επικρατώντας με 3-2 στο “Γκούντισον Παρκ” σε εξ αναβολής αγώνα για την 33ης αγωνιστική, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο

Μία νίκη που χάρισε και μαθηματικά πλέον την παραμονή στους “εφοπλιστές“, οι οποίοι δεν θα χρειαστεί να περιμένουν την τελευταία αγωνιστική και την αποστολή τους στο “Emirates” για να δουν αν θα παραμείνουν στην Premier League.

Η Κρίσταλ Πάλας αν κι… αδιάφορη, έπαιξε ελεύθερα και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο 45λεπτο με τα γκολ των Ματετά και Τζόρνταν Αγιού. Το γρήγορο γκολ του Κιν στο 54′ “σάλπισε” την αντεπίθεση της Έβερτον η οποία βρήκε άλλα δύο τέρματα απ’ τους Ριτσάρλισον και ΚάλβερτΛιούιν, φτάνοντας σε μία τεράστια ανατροπή παραμονής.