Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Επιτυχίες για τον ΑΣΤ στο Πανελλήνιο σχολικό πάλης

Στα Τρίκαλα διεξήχθη την Παρασκευή 13 Μαΐου το Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα και 14 Μαΐου το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κάτω των 15.
Ένα τριήμερο γεμάτο αγώνες για τους αθλητές του Α.Σ.Τ, στο Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα, Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν ο Κωνσταντίνος Αργυρίου με το (1 Επαλ) στα 97 κιλά και ο Σωτήρης Μπακόπουλος με το (3 Γελ) στα 60 κιλά.
Το Σάββατο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Στέφανος Βασδέκης στα 68 κιλά την 7η θέση ο Πέτρος Τρέλλης στα 62 κιλά ακόμα αγωνίστηκε χωρίς να καταφέρει να κατακτήσει κάποιο μετάλλιο ο Γεώργιος Μήτσιος στα 62 κιλά.
Συνέχεια επιτυχίων για τους αθλητές του Α.Σ.Τ, το διεθνές τουρνουά παίδων που διεξήχθη στην Ρουμανία με την εθνική ομάδα, οπου αγωνίστηκαν ο Δημήτρης Θάνος στα 110 κιλά παίδων, όπου και κατέκτησε την 4ή θέση με δύο νίκες και της Θεοδώρας Αργυρίου την  Πέμπτη θέση στα 73 κιλά κορασίδων.
Συγχαρητήρια του Δ.Σ σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή μας Βασίλειο Μότσιο.