Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Κύπελλο : Δύο ακόμα ομάδες στην β φάση

Στην παράταση πέρασε ο Αλμυρός κι απέκλεισε τον Αετό Λουτρών στη Λέσβο με σκορ 5-2. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 2-2, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5′ με τον Μιχαλάκη, αλλά Φραγκουλάκης στο 9′ και Ντιονίσιο στο 46′ ανέτρεψαν το σκορ σε 1-2 για τους Κρητικούς. Το γκολ του Σεφουλάι όμως στο 77′ έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα μισάωρο δυνάμεις είχε μόνο ο Αλμυρός ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα, με τους Πιερτζιάκομι (93′), Κατσικοκέρη (95′) και Χαϊντίνι (115′). Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, η ομάδα του Γαζίου θα υποδεχτεί τον Απόλλωνα Ευπαλίου, στις 21/9.

Το δεύτερο εισιτήριο για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου πήρε η Ηλιούπολη, καθώς επικράτησε 3-1 του Ερμή Ζωνιανών εκτός έδρας