Follow Us

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-67: Ίδρωσε αλλά πήρε προβάδισμα

Ο Ολυμπιακός τα χρειάστηκε για τρία δεκάλεπτα κόντρα στο Περιστέρι στο ΣΕΦ, ωστόσο όταν σοβαρεύτηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, λύγισε την αθηναϊκή ομάδα με 79-67 κι έκανε το 1-0 στη σειρά των προημιτελικών της Basket League.

To Περιστέρι πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση για τρία δεκάλεπτα, βάζοντας πολύ δύσκολα στους Πειραιώτες, οι οποίοι είχαν μείνει στο Final Four της Euroleague στο Βελιγράδι.

Η ομάδα του Τόμιτς ήταν για 30 λεπτά μπροστά στο σκορ στο ΣΕΦ, ωστόσο όταν ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να φτάσει στη νίκη. Πλέον οι Πειραιώτες χρειάζονται μία νίκη στο Περιστέρι για να προκριθούν στα ημιτελικά, όπου τους περιμένει ο Προμηθέας.

Ο Ολυμπιακός πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, ενώ το Περιστέρι κέρδισε το χειροκρότημα, παρουσιάζοντας ένα άκρως ανταγωνιστικό πρόσωπο μέχρι το φινάλε.

Περισσότερα σε λίγο….

To άρθρο Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-67: Ίδρωσε αλλά πήρε προβάδισμα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .