Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Ποδόσφαιρο Σάλας: Εκτός έδρας νίκη για την “Υπεροχή Τρικάλων”

Μια εκκρεμότητα, από αγώνα  που είχε αναβληθεί, έβγαλε  η ομάδα Ποδοσφαίρου Σάλας της “Υπεροχής” και πανηγύρισε  εκτός έδρας νίκη με το ενημερωτικό να αναφέρει τα εξής…

Πολύ καλή εμφάνιση παρά την αγωνιστική απραξία και ευρεία νίκη σημείωσε η Υπεροχή Τρικάλων στην Αθήνα όπου στα πλαίσια του εξ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής κόντρα στο Κατενάτσιο, επικράτησε με 1-7.
Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η Υπεροχή έδειξε ότι είχε ρυθμό απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο πήρε κεφάλι στο σκορ καθώς μόλις στο 5 ήταν μπροστά με 0-2 ενώ το ημίχρονο έληξε με 0-5. Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Παπακυρίτση συνέχισαν σοβαρά και πετυχαίνοντας άλλα δυο τέρματα πήραν τους τρεις βαθμούς.
Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Τσαρέλας(2), Νικηφόρος(2), Λάμπουρας, Χριστοδούλου και αυτογκόλ ο Σπηλιόπουλος ενώ ο Χρυσαφογεώργος είχε μειώσει για το Κατενάτσιο.
Πλέον η Υπεροχή Τρικάλων έχει μπροστά της την Κυριακή το σπουδαίο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στους Τράχωνες Αλίμου, ένα ματς που θα πάρει σέντρα στις 17.00 στο Δημοτικό Κλειστό

Υπεροχή Τρικάλων: (Παπακυρίτσης) Τσιότρας, Τσαρέλας, Λάμπουρας, Κωστάκης, Νικηφόρος, Μαυρικίου, Νομικός, Χριστοδούλου, Αράπης, Παύλου