Follow Us

ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ

400 Λαζαρίνες στην εξαιρετικά επιτυχημένη γιορτή του Δήμου Τρικκαίων

Η κριτική επιτροπή, που άκουσε, είδε και αξιολόγησε όλες τις συμμετοχές, αποτελούταν από τηνα ντιδήαμρχο  Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Δημοσίων Σχέσεων του Δ. Τρικκαίων Εφη Λεβέντη, την πρόεδρο του Δημοτικού Θεάτρου Τρικάλων Σοφία Αλεστά, τη δημοτική σύμβουλο Παρασκευή Βότσιου – Μακρή, τις εκπροσώπους του ΔΣ του Συλλόγου Φίλων Λαογραφικού Μουσείου Τρικάλων κ. Αρετή Αναγνωστιάδου – Μωράκη, Ρόρα Παπαναστασίου (πρόεδρος), Λίτσα Τσιρέπα και την εκπρόσωπο της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων κ. Αθανασία Γκίκα.

Advertisement

Αναλυτικά τα βραβεία

ΟΜΑΔΙΚΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

Advertisement

1. ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ

Α  βραβείο 

Advertisement

– 12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

–  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ

Β   βραβείο 

Advertisement

– ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΓ. ΚΑΛΥΒΙΩΝ

– 26ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ (ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ)

Advertisement

Γ   βραβείο 

Advertisement

31ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

2. ΚΑΛΑΘΙ

Advertisement

Α βραβείο

– 17ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΚΟΚ.ΠΥΡΓΟΣ)

Advertisement

– 16ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΠΥΡΓΕΤΟΣ)

Advertisement

Β  βραβείο 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΑΙΟΠΥΡΓΟΥ

Advertisement

Γ βραβείο 

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

3. ΤΡΑΓΟΥΔΙ

Advertisement

Α βραβείο

– 14ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ (ΦΛΑΜΟΥΛΙ)

Advertisement

– 27ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ 

Β βραβείο

Advertisement

– ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΣΑΚΚΑ

Advertisement

–  5ο  ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ

–  10ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

–  11ο  ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ

–  24ο  ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

Γ  βραβείο 

Advertisement

– 2ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ

–  3ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

–  4ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

–  9ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

–  30ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛΕΙΟ

Advertisement

–  ΚΔΑΠ ΜΑΘΗΣΗ

4. ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ “ΧΟΡΟΖΗΝ”

Advertisement

ΑΤΟΜΙΚΑ  ΒΡΑΒΕΙΑ

Advertisement

1. ΚΑΛΑΘΙ

Α βραβείο

Advertisement

– ΓΚΟΥΤΣΙΑ  ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Advertisement

–  ΓΕΡΟΔΗΜΟΥ ΜΑΓΔΑΛΕΝΑ

Β  βραβείο 

Advertisement

ΒΟΠΗ ΑΡΓΥΡΩ – ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Γ βραβείο

Advertisement

– ΚΩΤΟΥΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

Advertisement

  – ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

2. ΤΡΑΓΟΥΔΙ

Advertisement

Α  βραβείο 

ΤΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Advertisement

Β βραβείο

Advertisement

ΣΕΝΤΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ-ΣΑΚΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

3. ΜΙΚΡΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ

Advertisement

ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΥ ΒΙΒΙΑΝ, ΝΤΟΥΜΠΑ ΕΛΕΝΗ- ΑΛΕΣΤΑ ΕΛΕΝΑ, ΚΥΡΙΤΣΗ ΖΩΗ, ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ & ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΣΑΜΑΡΑ ΗΡΩ, ΔΡΑΚΟΥ ΙΟΛΗ, ΠΟΥΛΙΑΝΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΤΣΙΚΟΥ ΑΛΚΥΟΝΗ, ΧΛΩΡΟΥ ΟΛΓΑ & ΧΑΡΙΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΑΡΙΑΔΝΗ & ΓΛΥΚΕΡΙΑ, ΝΤΟΥΡΛΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΝΤΟΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ & ΖΩΗ, ΜΟΥΡΚΑ ΕΙΡΗΝΗ

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί μετά το Πάσχα, σε χώρο και ώρα που θα δημοσιοποιηθούν εγκαίρως.  

Advertisement

Advertisement

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ