Στην 12η αγωνιστική της Futsal Super League η Υπεροχή Τρικάλων δίνει κρίσιμο εκτός έδρας παιχνίδι την Κυριακή .
Οι αθλητές του Νίκου Παπακυρίτση θα ταξιδέψουν στην Αθήνα και πιο συγκεκριμένα στον Βύρωνα όπου και θα διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Κόμπρα, μια από τις πλέον έμπειρες ομάδες της κατηγορίας.
Η αναμέτρηση θα πάρει σέντρα στις 17.00 και στο τρικαλινό στρατόπεδο υπάρχει αισιοδοξία για μια καλή εμφάνιση που θα φέρει και πόντους στην ομάδα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην 1η τη τάξει κατηγορία του Ελληνικού Φούτσαλ.