Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Η ΑΕΚ άνετα 3-0 τον Παναιτωλικό

Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Παναιτωλικού σε εξ αναβολής ματς για την 1η αγωνιστική Βίντα μετά από εκτέλεση κόρνερ, έκανε με κεφαλιά το 1-0 στο 34’, ενώ δύο λεπτά αργότερα, μετά από γύρισμα από τα αριστερά ο Ρότα από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Κοινός παρανομαστής στα δύο τέρματα ήταν ο Ελίασον, ο οποίος έδωσε τις δύο «τελικές» πάσες. Γενικότερα, ο Σουηδός ήταν εξαιρετικός στο πρώτο 45λεπτο.Τελικά, ένας άλλος αμυντικός, ο Μουκουντί, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή (αντί του Κάλενς), έβαλε το κερασάκι στην… τούρτα της άνετης νίκης της «Ένωσης», κάνοντας το 3-0 στο 89ο λεπτό.ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βίντα, Κάλενς (58΄ Μουκουντί), Χατζισαφί, Γιόνσον, Ελίασον (77΄ Άμραμπατ), Πινέδα, Πισάρο (77΄ Ζίνι), Μάνταλος, Αραούχο (83΄ Πόνσε)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Μαλης, Μλάντεν, Ντουάρτε Μπ. (73΄ Στάγιτς), Τορεχόν, Πέρες, Ξενιτίδης (57΄ Ντουάρτε Φρ.), Μπουζούκης (46΄ Λιάβας), Σενγκέλια (81΄ Βοϊλης), Χατζηθεοδωρίδης (73΄ Μπαλτασάρα), Πέδρο