Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Ισοπαλία των Γυναικών στην Καστοριά

Το μεσημέρι του Σαββάτου άνοιξε η αυλαία της δράση της 19ης  αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Α Εθνικής γυναικών και  τα κορίτσια των Τρικάλων 2011 αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Καστοριά μένοντας τελικά στο 1-1 που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Τρικαλινή ομάδα καθώς στο 11ο λεπτό, μετά από πρέσινγκ των κυανέρυθρων, επανακτήθηκε η μπάλα και η Κωστοπούλου δοκιμάζοντας μακρινό σουτ αιφνιδίασε την γκολκίπερ της Καστοριάς σημειώνοντας το 0-1.

Όμως παρά  το προβάδισμα και την καλύτερη παρουσία της ομάδας στο γήπεδο, το συγκρότημα της Καστοριάς έβγαλε αντίδραση και κατάφερε πριν τη λήξη του α  μέρους να ισοφαρίσει . Στο 39’ οι Τρικαλινές ήταν και πάλι μπροστά, όμως έχαν τον έλεγχο και στην κόντρα επίθεση η Τσιάρα των γηπεδούχων ξέφυγε από πλάγια αριστερά , έβγαλε σέντρα στην μικρή περιοχή κι  εκεί βρήκε την Ναφούλα που με διπλή προσπάθεια πέτυχε με προβολή το 1-1 φέρνοντας το ματς στα ίσα. Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου αλλά και το τελικό του αγώνα