Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Κύπελλο Ελλάδας: Ο Λεβαδειακός απέκλεισε τη Λαμία, πέρασε ο Ατρόμητος

Ο Λεβαδειακός έκανε την έκπληξη και άφησε εκτός τη Λαμία, επικρατώντας 2-1 με ανατροπή στην έδρα του.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου προηγήθηκε στο πέμπτο λεπτό με τον Μάλτσι. Στο 25′ είχε μάλιστα διπλό δοκάρι. Αρχικά ο Μούλα εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι και ο Λόνγκο στην επαναφορά έστειλε την μπάλα ξανά στο δοκάρι.

Ο Λεβαδειακός έφερε τούμπα το ματς στο δεύτερο μέρος. Ο Κουάδρα ισοφάρισε στο 58ο λεπτό και ο Πολέτο με χτύπημα πέναλτι στο 66ο λεπτό ολοκλήρωσε την ανατροπή για το 2-1 του Λεβαδειακού. Πλέον αντιμετωπίζει τη Νίκη Βόλου στους “16”.

Ο Ατρόμητος έκανε το καθήκον του στο Ηράκλειο, καθώς επικράτησε του Γιούχτα 1-0. Οι Περιστεριώτες παρά τις αλλαγές είχαν αυτοί τον έλεγχο του αγώνα και είχαν τις φάσεις, αλλά στο πρώτο μέρος πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο 50ο λεπτό ο Κούεν έδωσε τη λύση για την ομάδα του Σάσα Ίλιτς, που έφυγε με την πρόκρισης στις αποσκευές της. Αντίπαλός του στους “16” είναι η ΑΕΛ.