Στο στάδιο της Καλαμπάκας άρχισαν προπονήσεις τους οι ποδοσφαιριστές των Μετεώρων υπό τς οδηγίες του νέου προπονητή Νίκο Βαλομάνδρα.
Η διοίκηση της ομάδας καλωσόρισε όλους τους παίκτες και τους ευχήθηκε καλή αγωνιστική χρονιά, ενώ παραβρέθηκεκαι ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Μπουτίνας
Ο πρόεδρος του ΔΣ Γιώργος Ράτζας ευχήθηκε στους παίκτες καλή αγωνιστική σεζόν, λέγοντας πως το υλικό φέτος είναι πολύ καλό και ο στόχος δεν είναι άλλος από την πρώτη θέση. Μάλιστα σε μια αποστροφή του λόγου είπε χαρακτηριστικά «Κύριε Μπουτίνα σας ευχαριστούμε για την στήριξή σας και την παρουσίας σας εδώ σήμερα και θα σας δούμε και στον τελικό». Αμέσως μετά οι παίκτες ξεκίνησαν την προπόνησή τους. φωτο meteora