Ξεκίνησε υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή Βαγγέλη Μπρισίμη, η προετοιμασία των ποδοσφαιριστών του ΑΟΤ, για τον εντός έδρας αγώνα της 24ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Αστέρα Σταυρού Φθιώτιδας. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024 και θα ξεκινήσει στις 15.00 στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων.
Ο νέος τεχνικός θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του, καθώς εξέτισαν τις ποινές τους οι Κατσαντώνης και Μαλακασιώτης.
Στόχος η ομάδα να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα και να πάρει τους τρεις βαθμούς από τον Κυριακάτικο αγώνα.
Να σημειώσουμε ότι παραμένουν στο τεχνικό τιμ ως συνεργάτες του νέου τεχνικού, ο γυμναστής Βαγγέλης Τζιαχρήστος και ο προπονητής τερματοφυλάκων Σωτήρης Αδαμόπουλος.