Αλλαγές
Προανήγγειλε αλλαγές –όχι δραστικές – την Κυριακή κόντρα στον Αστέρα Σταυρού ο Μπρισίμης μιλώντας χθες στον FM 100. Περισσότερο πάντως στάθηκε στην ανάγκη νοητικής αλλαγής και νοοτροπίας των παικτών. Δεν έχει και άδικο…
Προσοχή
Ο Αστέρας Σταυρού είναι πασιφανές ότι θέλει προσοχή. Το ξέρουμε άλλωστε και από τον πρώτο γύρο… Είχαμε το ματς στα χέρια μας και το χάσαμε…
Υπολογισμοί
Δεν το θέλαμε αλλά αναγκαστικά κάνουμε υπολογισμούς κοιτώντας προς τα κάτω. Θέλουμε μερικά τρίποντα για να πατήσουμε καλά στην κατηγορία…
Τελική ευθεία
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος καθώς απομένουν 11 αγωνιστικές ακόμη. Ουσιαστικά εννιά γιατί έχουμε και τα ματς με Φήκη και Μαγνησιακό που θα κερδηθούν στα χαρτιά. Ο ΑΟΤ καλείται να αντιμετωπίσει κατά σειρά Αστέρα Σταυρού (μέσα), Πιερικό (έξω), Νέο Κεραμίδι (μέσα), Φήκη (0-3 α.), Λευκίμμη (μέσα), Θεσπρωτό (έξω), Νέα Αρτάκη (μέσα), Κιλελέρ (μέσα), Αναγέννηση Άρτας (έξω), Θύελλα Κατσικά (μέσα) και Μαγνησιακό (0-3 α.α.).
Καλό
Καλό είναι ότι παίζουμε κυρίως με τις καλές ομάδες του ομίλου. Εκεί είμεθα σοβαροί. Στα εύκολα δυσκολευόμαστε…
Ενός λεπτού σιγή
Η διοίκηση των Τρικάλων που έστειλε και εκπρόσωπο της στην κηδεία του Χρήστου Γιαλιά (Γιώργος Ηλιάδης) θα τιμήσει αυτή την Κυριακή τον πρώην πρόεδρο και ιδιοκτήτη της ομάδας. Οι παίκτες θα φοράνε μαύρα περιβραχιόνια και θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του ματς…
Μπουθ
Θα πάρουμε μαζί μας και ένα λουλούδι να το αφήσουμε στο μπουθ απ’ το οποίο έβλεπε τα παιχνίδια ο εκλιπών μαζί με την συμβία του. Επειδή το χρησιμοποιούμε εμείς πλέον τώρα τον θυμόμαστε συχνά πυκνά και τον μνημονεύουμε ειδικά όταν κάνει κρύο καθώς μας άφησε κληρονομιά ένα θερμαντικό…
Ερασιτεχνικό
Κορυφώνεται η ένταση στο Ερασιτεχνικό. Την δυάδα που θα πάει στα μπαράζ από τον 1ο όμιλο κατά 90% την ξέρουμε και θα είναι Διγενής και Σαράγια. Στον 2ο όμιλο ελπίδες πίσω από Καστράκι και Μετέωρα έχει το Δενδροχώρι ενώ δεν είναι απαγορευτικά μακριά ο Απόλλν Λυγαριάς.
Ληξούρι
Στο Ληξούρι δοκιμάζονται τα Trikala Basket την Κυριακή. Το ματς στην Κεφαλονιά προμηνύεται πολύ δύσκολο ενώ θα διεξαχθεί νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής ώστε να προλάβει η Τρικαλινή ομάδα το πλοίο της επιστροφής. Θα πρέπει πάραυτα να ξεχάσουν τα όσα έγιναν με τον Εθνικό Λειβαδιάς και να φύγουν με το διπλό ώστε να μείνουν ψηλά στην βαθμολογία…
Μητέρα των μαχών
ΑΕΛ εναντίον Λεβαδειακού την Κυριακή στο AEL FC Arena. Οι «βυσσινί» είναι εννιά βαθμοί πίσω αλλά θέλουν την νίκη ώστε να είναι κοντά στα πλέι οφ με τους Βοιωτούς ώστε να διεκδικήσουν την άνοδο. Περιττό να πούμε ότι αναμένονται περίπου 10.000 φίλαθλοι στο γήπεδο…
«ΦΛΟΥ»
…καλό ΠΣΚ!!!