Από την ΚΕΔ Θεσσαλίας ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι στο γειτονικό νόμο της Θεσσαλίας ο Κωνσταντίνος Λεωνίδας. Ένας αγώνας με μεγάλο ενδιαφέρον αφού η γηπεδούχος ομάδα του Θησεα Άγριας που βρίσκεται στη πρώτη θέση της βαθμολογίας θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Βόλου που βρίσκεται στη 2 θέση του πίνακα της βαθμολογίας .
Ο αγώνας έχει οριστεί για την Κυριακή 29/10/2023 και θα προσελκύσει αρκετό κόσμο αφου λόγο προβλημάτων του γηπέδου της Αγριάς ο αγώνας θα διεξαχθεί στο ΕΑΚ Βόλου που είναι η φυσική εδρα του Ολυμπιακού Βόλου .
Καλή επιτυχία στον διαιτητή του νομού μας που εκπροσωπεί τη Τρικαλινή Διαητησια εκτός του νομού για άλλη μια φορά.