Περίπατος
Υγιεινός περίπατος για τα κορίτσια στο κατ’ ευφημισμόν ντέρμπι με τις Ελπίδες Καρδίτσας. Τα κορίτσια του Λουλέ επικράτησαν με 7-0 και η Μπετανκούρ σημείωσε γκολ που θα ζήλευαν πολλοί άνδρες συνάδελφοι της!!!
Πρόοδος
Τα βήματα προόδου που έχουν κάνει τα κορίτσια είναι εντυπωσιακά. Δεν είναι εύκολο πράγμα τόσα χρόνια να παραμένουν και να διαπρέπουν στην μεγάλη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου…
Συμπέρασμα
Στα κορίτσια πάμε καλά!!!
Ωχ, ωχ (1)
Δεν υποδέχτηκαν με χαμόγελα τον ορισμό της συμπαθούς κατά τα άλλα Λαρισαίας διαιτητίνας Αλεξάνδρας Δεληγιάννη στην Φήκη για το κυριακάτικο παιχνίδι με τον Πιερικό. Είναι η κυρία που είχε σφυρίξει πολύ άσχημα στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Σβορώνο όπου εκτός από το γεγονός ότι «μέτρησε» δύο αντικανονικά γκολ των γηπεδούχων αρνήθηκε και καθαρό πέναλτι υπέρ της Τρικαλινής ομάδας…
Ωχ, ωχ (2)
Το παιχνίδι του ΑΟΤ με τον Θεσπρωτό το διευθύνει Καρδιτσιώτης διαιτητής, ο Μαργιόλας. Οι γείτονες διαιτητές σε όσα παιχνίδια έχουν σφυρίξει τους «κυανέρυθρους» είναι από προβληματικοί έως επικίνδυνοι. Ας ελπίσουμε ο Μαργιόλας να τα πάει καλύτερα…
Τσίμπλα
Με την τσίμπλα στο μάτι καλούνται το πρωί του Σαββάτου οι παίκτες του Χάρη Φόρου να αντιμετωπίσουν το Ληξούρι και να επανέλθουν στις νίκες μετά την κακή παρένθεση και την ήττα στην Λιβαδειά. Το ματς θα ξεκινήσει στις 12, αμέσως μετά την πρωινή λειτουργία του πρωτοσύγκελου…
Παλαμάς
Πέντε στα πέντε έχει κάνει μέχρι τώρα ο Παλαμάς στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής μετά και την χθεσινή του νίκη στο εξ αναβολής παιχνίδι με τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη έχοντας ως πρώτο βιολί τον Γιάννη Παπαχρήστο. Άρα μόνο τυχαία δεν ήταν η επικράτηση μέσα στα Τρίκαλα βοηθούμενη η ομάδα της Καρδίτσας βέβαια ότι το γήπεδο ήταν άδειο λόγω τιμωρίας…
Υπεροχή
Κάμποσος κόσμος βρέθηκε χθες στ κλειστό της Κατσιμήδου για το ματς της Υπεροχής με τον πρωταθλητή Δούκα. Η Τρικαλινή ομάδα, παρά την φιλότιμή προσπάθεια, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 1-6. Κέρδισε πάντως το χειροκρότημα…
Επιστροφή
Επιστροφή στην Θεσσαλονίκη για τον Περικλή Αμανατίδη και σε πάγκο ομάδας της συμπρωτεύουσας μετά από δέκα χρόνια περίπου. Ο πρώην τεχνικός του ΑΟΤ που έφυγε πριν από λίγο καιρό από την Καλαμάτα ανέλαβε τον Ηρακλή και έτσι θα εργαστεί ξανά σε ομάδα που εδρεύει στην πόλη όπου ζει με την οικογένεια του. Τελευταία του ομάδας στην Θεσσαλονίκη ήταν ο Αγροτικός Αστέρας την σεζόν 2014-2015 και ακολούθησαν ΑΟ Τρίκαλα (3 φορές), Αιγινιακός, Πανσερραϊκός, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και Καλαμάτα…
Φλόγα
Και από τα μέρη μας θα περάσει η ολυμπιακή λαμπαδηδρομία. Την Κυριακή 21 Απριλίου θα περάσει από Τρίκαλα και Καλαμπάκα. Λεπτομέρειες για το ποιοι θα είναι λαμπαδηδρόμοι προφανώς θα μάθουμε αργότερα…
«ΦΛΟΥ»
…έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και κάμποσοι άσχετοι!!!