Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Ο Τσιτσιπάς στα ημιτελικά του Paris Masters

Άνετο απόγευμα είχε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στα προημιτελικά του τουρνουά της γαλλικής πρωτεύουσας. Λίγες ώρες μετά την εξασφάλιση της συμμετοχής του στο ATP Finals, με τη νίκη του επί του Αλεξάντερ Ζβέρεφ, την Πέμπτη (02/11), ο Έλληνας πρωταθλητής έδειξε… απελευθερωμένος και με μία ουσιαστική εμφάνιση πέρασε το εμπόδιο του Ρώσου και θα δώσει το «παρών» στον τρίτο συνεχόμενο ημιτελικό, μετά την Αμβέρσα και τη Βιέννη.

Ο 25χρονος τενίστας χρειάστηκε μόλις 80 λεπτά για να «σφραγίσει» την παρουσία του στην επόμενη φάση και δεν επέτρεψε στο 27χρονο αντίπαλό του να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα. Στο πρώτο σετ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να κάνει το break στο 4ο game, με αποτέλεσμα να φτάσει άνετα στην κατάκτησή του, 6-3.