Μόνο σε Μαγνησία και Φθιώτιδα μένουν εκκρεμότητες στα τοπικά πρωταθλήματα για να βγουν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στα μπαράζ ανόδου μαζί με την πρωταθλήτρια Α’ ερασιτεχνικής Τρικάλων. Η ΕΠΣ Γρεβενών δεν είχε πρωτάθλημα και δεν θα εκπροσωπηθεί
ΕΠΣ Λάρισας: Η ΑΕ Κιλελέρ πρωταθλήτρια στη ΕΠΣ Λάρισας .
ΕΠΣ Καρδίτσας: Αστέρας Καρδίτσας
ΕΠΣ Κοζάνης: Ο ιστορικός Εορδαϊκός στην τελευταία αγωνιστική νίκησε τον Τιτάνα Σερβίων και τερμάτισε πρώτος .
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Απομένουν 3 εκκρεμότητες αλλά ο Μαγνησιακός είναι στην πρώτη θέση με 66 βαθμούς και η Αγία Άννα που κέρδισε την Νηλέα 5-1 είναι στην δεύτερη θέση με 65 βαθμούς.
ΕΠΣ Φθιώτιδας: Απομένει 1 αγωνιστική και ο Αστέρας Σταυρού πρώτος με 71 βαθμούς. Δέυτερη η Μαλεσίνα με 69.