Ο Θανάσης Γιαπλές που πέτυχε το αδιανόητο στις λίγες εβδομάδες που βρέθηκε στα Τρίκαλα οδηγώντας την ομάδα στηνμ Elite League (Α2) κόντρα σε κάθε λογική και κάθε πρόβλεψη θα είναι ο προπονητής της ομάδας και την νέα σεζόν.
Ο Κώστας Σκρέτας ήθελε να κλείσει νωρίς το κεφάλαιο του προπονητή και όπως ήταν απολύτως λογικό ξεκίνησε την κουβέντα με τον Θανάση Γιαπλέ. Οι δύο πλευρές συμφώνησαν να συνεχίσουν και η νέα συμφωνία αναμένεται να επισφραγιστεί με ανακοίνωση τις επόμενες ώρες.