Ο πολύπειρος Τρικαλινός αμυντικός μετά τα όσα έγιναν τις τελευταίες ώρες στο “κυανερυθρο” στρατόπεδο απέστειλε μήνυμα στους συμπαίκτες του ανακοινώνοντας τους την πρόθεση του να αποχωρήσει από την ομάδα. Μία κίνηση περισσότερο για να αφυπνίσει κάποιος νεσρους παίκτες και όχι γιατί πραγματικά το εννοούσε.
Ωστόσο, λίγο αργότερα, κσι αφού μίλησε και με της ομάδας ξεκαθάρισε την ολη κατασταση και συνεχίζει κανονικά κάτι που επιβεβαίωσε και σε επικοινωνία που είχε με το Sportrikala.