Ο ΠΑΟΚ συνέχισε το νικηφόρο του σερί, καθώς επικράτησε 3-0 της Λαμίας στην Τούμπα και έκλεισε ιδανικά τον πρώτο γύρο της κανονικής διάρκειας της Super League. Ο Δικέφαλος προσπέρασε τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία,
Με τον Κωνσταντέλια να έχει κέφια (καθώς σκόραρε, είχε ασίστ) ο Λουτσέσκου είδε τους δύο πλάγιους μπακ του να χρίζονται σκόρερ στον αγώνα.
Ο Κωνσταντέλιας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Για να ακολουθήσει το 2-0 από τον Ράφα Σοάρες ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σάστρε. Στα θετικά για τον ΠΑΟΚ και το ντεμπούτο του Μάρκος Αντόνιο αλλά και η επιστροφή των Τζίμα και Λύρατζη.