Καγκέλια!!!
Παραμονές των εκλογών στις 20 Μαϊου και επειδή η Φήκη γιορτάζει τον πολιούχο της την επομένη η ποδοσφαιρική ομάδα της περιοχής θα κάνει την ετήσια μουσικοχορευτική εκδήλωση της στο γήπεδο της. Προσκεκλημένος ο θρυλικός Γιάννης Καψάλης (βλέπε καγκέλια!!!) με τον Μάκη Τσίκο στο κλαρίνο και μία πλειάδα άλλων καλλιτεχνών. Ήδη οι κρατήσεις είναι εντυπωσιακές…
Εκλογές
Η ημερομηνία είχε κλειστεί πριν την προκήρυξη των εκλογών αλλά παρά την άποψη κάποιων ότι είναι …άκομψο (sic) παραμονές εκλογών να διασκεδάζουν μέχρι πρωϊας με τις κάλπες ανοιχτές οι διοργανωτές επιμένουν να κάνουν την εκδήλωση. Απλά αν κάποιοι επιλέξουν να πάνε στην κάλπή αμέσως μετά τον Καψάλη τα αποτελέσματα θα είναι προφανώς περίεργα στην ευρύτερη περιοχή!!!
Δημοσκόπηση
Εντός των επομένων ημερών θα τρέξει δημοσκόπηση ή άλλως πως poll για το τι προτιμούν οι φίλοι του ΑΟΤ να σπείρουμε στο γήπεδο. Οι πιθανές απαντήσεις είναι: Α: Τριφύλλι, Β: Καλαμπόκι, Γ: Οπωροκηπευτικά, Δ: Σανό. Η αίσθηση που έχω είναι ότι η επιλογή Δ’ θα κερδίσει άνετα. Τόσα χρόνια αυτό μας ταϊζουν…
Άνοδος!!!
Έστω και από σπόντα, αφού η ομοσπονδία αποφάσισε την αύξηση των ομάδων της Α’ Εθνικής στο Futsal η Υπεροχή Τρικάλων ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία αν και δεν το είχε καταφέρει μέσω των αγώνων μπαράζ. Έτσι θα είναι μαζί με την γυναικεία ομάδα του ΑΟΤ οι μοναδικοί σύλλογοι του Νομού σε όλα τα αθλήματα που θα εκπροσωπούντα στην κορυφαία κατηγορία…
Τελικός
Συνεχίζεται η περιπλάνηση για τον τόπο διεξαγωγής του τελικού του κυπέλλου Ελλάδος. Και επίσημα χθες ο Δήμος Λαρισαίων είπε όχι ενώ δυσανασχετούν όλες οι πόλεις που ακούγεται πιθανότατα ότι θα διεξαχθεί ο τελικός. Ο Μπαλτάκος μάλλον θα προτείνει στις ομάδες να αλλάξει η προκήρυξη και να γίνει διπλός τελικός, ένας σε κάθε έδρα της ομάδας…
Γιακουμής
Ο πρώην πορτιέρο του ΑΟΤ Αστέριος Γιακουμής διαπρέπει με τα χρώματα του Καμπανιακού που αναδείχτηκε πρωταθλητής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και θα διεκδικήσει την άνοδο του στην SL 2. Αυτό ήταν και το τρίτο Πρωτάθλημα που κατέκτησε ο Αστέριος καθώς είχαν προηγηθεί αυτά με τα Τρίκαλα (Football League) και Ολυμπιακό Βόλου (Γ’ Εθνική).
Τι έβαλε;
Έμειναν …παγωτό οι χιλιάδες Τούρκοι της Φενέρ χθες βράδυ με το ασύλληπτο buzzer beater του Σλούκα. Πληρωμένη απάντηση σε αυτούς που τον αποδοκίμασαν ενώ έχει προσφέρει τόσο πολλά στην Τουρκική ομάδα…
Αναμονή
Αναμονή στο Τρικαλινό μπάσκετ. Πολλά θα εξαρτηθούν από το αν κάποιος πυροδοτήσει …βόμβα όπως έχει αφήσει να εννοηθεί πολλές φορές κατά την διάρκεια της χρονιάς απογοητευμένος από κάποιες συμπεριφορές…
«ΦΛΟΥ»
…morning…