Διπλή δράση έχει το αγωνιστικό Βόλεϊ του Ασκληπιού το ερχόμενο Σαββατοκύριακο. Το Σάββατο 9 Δεκέμβρη στις 14.00 μμ οι γυναίκες του Ασκληπιού υποδέχονται την Νίκη Βόλου στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής . Οι αήττητες μέχρι τώρα στη βαθομλογία θα προσπαθήσουν να πάρουν την 7η συνεχόμενη νίκη τους , μετά το διπλό που πήραν στο δύσκολο ματς στη Σκόπελο , και να κρατήσουν ζωντανές τις ελπίδες τους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος .
Εκτός έδρας οι κορασίδες
Στον Βόλο ταξιδεύουν οι κορασίδες την Κυριακή 10/12 καθώς αντιμετωπίζουν στις 16.00 μμ την αήττητη ομάδα της Αργώ Βόλου σ ένα δύσκολο παιχνίδι , στην προσπάθειά τους για παραμονή στην Α1 κατηγορία της Κ18 κατηγορίας