Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Τελευταίο ματς για Τρίκαλα2011- Νταμπλ ο ΠΑΟΚ στις γυναίκες

Για την τελευταία αγωνιστική της Women’s Football League, τα Τρίκαλα 2011 θα παίξουν άυριο στην Αθήνα και θα αντιμετωπίσουν το αντίστοιχο συγκρότημα του Παναθηναϊκού. Το Σάββατο ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 και πανηγύρισε το 19ο πρωτάθλημά του, το οποίο μάλιστα είναι και αήττητο.O ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μετά από χαμένες ευκαιρίες με Χαλατσογιάννη, Χέλμβαλ και Παπαδοπούλου, ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με την Γιαννακά, η οποία πέρασε μέσα στην περιοχή με ωραία τρίπλα και κάνοντας ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 1-0 για τις ασπρόμαυρες.Το σύνολο του Θαλή Θεοδωρίδη δεν σταμάτησε εκεί, καθώς ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους η Γκούνη πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ με μακρινό σουτ, κάνοντας το 2-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το τρίτο γκολ μπ΄ξηκε από την Τζούρτζεβιτς στο φινάλε του αγώνα, η οποία με ένα εκπληκτικό σόλο και τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 της αναμέτρησης.