Το απόγευμα της Τρίτης θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί του φετινού πρωταθλήματος Κ16 δηλαδή του Παιδικού του νομού μας. Εχουν εξασφαλίσει συμμετοχή βάσει της κατάταξης και θα παίξουν η Δήμητρα με τον Πύργο και τα Τρίκαλα με την Ακαδ Aμπελακίων . Oι αγώνες είναι νοκ άουτ και θα γίνουν στα γήπεδα Οικουμένιου και Πύργου.
Τα ματς και οι διαιτησίες Ώρα 15:30
Γηπ Οικουμενιου Δήμητρα – Πύργος Δερμάνης Αβραάμ – Μπαιρακτάρης
Γηπ. Πύργου Ακ Αμπελακιων – ΑΟ Τρίκαλα Μανασής Μ. Μουστακας – Τατσιόπουλος