Aπό αμφισβητούμενο πέναλτι που δόθηκε στο 23ο λεπτό προέκυψε η ήττα των Τρικαλινών Γυναικών στο μεγάλο ματς της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ.
Η παράβαση ήταν καθαρή αλλά αδιευκρίνιστο εάν έγινε εντός ή εκτός περιοχής. Πάντως οι τρικαλινές παρ ότι έπαιζαν στην έδρα τους είχαν ένα ακόμα «αντίπαλο», καθώς ο ΠΑΟΚ είχε οργανωμένη κερκίδα με πάνω από 150 οπαδούς , στην πλειοψηφία μελών του τοπικού Συνδέσμου αλλά και εκδρομέων από άλλες γειτονικές πόλεις.
Ο δικέφαλος έκανε ένα ακόμα βήμα προς την κατάκτηση του Πρωταθλήματος και στο τέλος οι αθλήτριές του ανταπέδωσαν τη στήριξη χορεύοντας στους ρυθμούς των τραγουδιών και συνθημάτων της ασπρόμαυρης κερκίδας.