Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Απέφυγε τα μπαράζ ο ΑΟΤ μέσω Αστέρα Πετριτή και Στεργίου!!!

Ούτε στα έργα δεν γίνονται αυτά!  Ο Εορδαϊκός προηγούνταν με 1-0 του Αστέρα Πετριτή με γκολ του Παπαδόπουλου στο 87΄’ μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας, αποτέλεσμα που τον κρατούσε στην κατηγορία, υποβίβαζε την ομάδα της Κέρκυρας και έστελνε στα μπαράζ παραμονής τον ΑΟΤ.

Ο Αστέρας Πετριτή όμως κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και μετά από δεκάλεπτη διακοπή λόγω της έντασης που δημιουργήθηκε ο Στεργίου με κρύο αίμα ισοφάρισε σε 1-1.

Τα Τρίκαλα με την ισοπαλία απέφευγαν το μπαράζ αλλά ο Αστέρας Πετριτής ήθελε μόνο νίκη για να υποβιβάσει τον Εορδαϊκό αντί αυτού και να πάει στα μπαράζ οπότε στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στεργίου και πάλι έκανε το 1-2 που οδήγησε σε νέα διακοπή…

Τα Τρίκαλα είχαν εστιάσει απο νωρίς το ενδιαφέρον στο ματς αυτό καθώς ο Θεσπρωτός είχε καθαρίσει απο νωρίς μέσα στην Λευκίμμη ενώ η Αναγέννηση Άρτας είχε περάσει απο την Κατερίνη και τον …πρόθυμο Πιερικό.