Follow Us

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Από ήττα, σε ήττα η Υπεροχή- έχασε και από τον ΠΑΟ

Στον πάτο της βαθμολογίας με μόλις μία νίκη παραμένει η Υπεροχή   και μετά την ήττα της από τον Παναθηναϊκό με 7-2 έχει μόλις 3 πόντους στην βαθμολογίας της Futsal Super League

Η τρικαλινή ομάδα προηγήθηκε  στο σκορ στο 7ο λεπτό χάρη σε γκολ του Λάμπουρα, όμως ο ΠΑΟ κατάφερε τέσσερα λεπτά αργότερα να ισοφαρίσει με τον Αυλωνίτη , κατόπιν ο Γρηγοράκος διπλασίασε τα τέρματα για το τριφύλλι και το 2-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την επιστροφή στο β’ μέρος, η Υπεροχή έφερε το σκορ στα ίσα με τον Νικηφόρο, αλλά κατέρρευσε στη συνέχεια.

Ο Σταυρακόπουλος ένα λεπτό αργότερα έδωσε ξανά το προβάδισμα στον ΠΑΟ. Στο 32’ ο ίδιος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Παναθηναϊκό και ένα λεπτό αργότερα ο Βλάχος διαμόρφωσε το 5-2, κλειδώνοντας ουσιαστικά το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

Στο 34ο λεπτό, ο Αυλωνίτης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το έκτο συνολικά για τον Παναθηναϊκό, ενώ το σκοράρισμα δεν σταμάτησε εκεί αφού ο Γρηγοράκος έκανε το τελικό 7-2