Εχοντας πάρει ψυχολογία από την ισοπαλία με τον ΑΟ Τρίκαλα στο ματς της Τετάρτης, η ομάδα της Ζακύνθου θα περιμένει τη Φήκη στο ματς του Σαββάτου στοχεύοντας νίκη. Μοναδική απουσία αφορά τον Στέλιο Λιβέρη. Ο έμπειρος αμυντικός μέσος τραυματίστηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και χάνει το ματς. Ο
τεχνικός της Ζακύνθου Στάθης Καραμαλίκης δεν αναμένεται να κάνει σημαντικές αλλαγές
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο το πρωί στις 11 η ώρα. Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κος Κωσνταντίνος Οικονόμου από την Αχαία με βοηθούς τον Γιώργο Καραμέρο απο την Ηλεία και τον Παύλο Μπαλαρούτσο από την Αχαία.