Match day
Για να μην ξεχνιόμαστε. Έχουμε ματς σήμερα. Στις 11 το πρωί. ΑΟΤ εναντίον Ζακύνθου. Αφήστε δουλειές, γραφεία, υπηρεσίες, σχολεία, πανεπιστήμια και σπεύστε στο γήπεδο!!!
Είσοδος
5 € γενική είσοδο έβαλε η διοίκηση του ΑΟΤ προκειμένου να ενθαρρυνθεί η προσέλευση του κόσμου. Όσοι πιστοί προσέλθετε…
Τσίμπλα
Αυτό και αν είναι ματς με την τσίμπλα στο μάτι!!!
Βρέθηκε διαρκείας
Φίλος αστυνομικός βρήκε φετινό διαρκείας του ΑΟ Τρίκαλα το οποίο και βρίσκεται στο Τμήμα Ασφαλείας Τρικάλων. Είναι Vip, αριθμός 55. Όποιος το έχασε να πάει να το παραλάβει…
Αλκαζάρ
Η Φήκη παίζει κανονική ώρα, στις 4 το απόγευμα, στο Αλκαζάρ κόντρα στο Κιλελέρ. Στις τάξεις της ομάδας υπάρχει αισιοδοξία μετά την ενθαρρυντική εμφάνιση κόντρα στον Μαγνησιακό…
Ικανοποίηση
Την ικανοποίηση του εξέφρασε χθες το πρωί μιλώντας στον FM 100 ο Τάκης Ρούσσας για την εικόνα της Φήκης την Κυριακή και πιστεύει πως η ομάδα μπορεί να έχει ικανοποιητική συγκομιδή βαθμών στα τρία συνεχόμενα εκτός έδρας παιχνίδια….
Διακρίθηκαν
Στη καλύτερα ενδεκάδα της περασμένης αγωνιστικής σύμφωνα με το Liganews μπήκαν τρεις Τρικαλινοί. Συγκεκριμένα ο Νίκος Σκόνδρας του ΑΟΤ, ο Καλαμαράς της Φήκης αλλά και ο Τρικαλινός Τσιαφίτσας που σκόραρε με τα χρώματα του Θεσπρωτού στη νίκη της ομάδας του κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας.
Ανησυχία
Εξέφρασα μία ανησυχία χθες για τις αθλητικές εγκαταστάσεις των Τρικάλων με αφορμή τα όσα γίνονται στο ΟΑΚΑ. Ήδη είδα στα social media φωτό από διάφορες αθλητικές εγκαταστάσεις της πόλης που δεν λες ότι δείχνουν να είναι και σε τόσο καλή κατάσταση. Οπότε είναι απαραίτητος ένας έλεγχος όλων των εγκαταστάσεων που δεν διανύουν και την πρώτη τους νιότη…
Προπονητής ο …πρόεδρος!!!
Χώρισαν οι δρόμοι του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Κώστα Κιάσσο και οι Σερραίοι αναζητούν το διάδοχο του Χανιώτη τεχνικού, που είχε αναλάβει το καλοκαίρι, μετά την αποχώρηση του Νίκου Καραμπετάκη. Υπηρεσιακός τεχνικός την Τετάρτη, στο εξ’ αναβολής ματς με τον Ποσειδώνα στη Μηχανιώνα, θα είναι ο πρόεδρος της ομάδας Δημήτρης Κεραμάρης (!!!). Αν πάει καλά μπορεί να συνεχίσει!!!
Ουάμπα
Φλέβα χρυσού φαίνεται να έχουν χτυπήσει τα Trikala Basket στη περίπτωση του Κογκολέζου Ουάμπα. Στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση με την ομάδα κόντρα στην Ηλιούπολη σημείωσε 20 πόντους με 4/4 βολές, 8/10 δίποντα, 10 ριμπάουντ και 28 στην αξιολόγηση (βλέπε εδώ)!!! Η αγωνιστική του άνοδος προέκυψε βέβαια και μετά τις συμβουλές του πρωτοσύγκελου…
Γενέθλια
Κορυφώθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις για τον εορτασμό των γενεθλίων του Βασίλη Κωνσταντάκου με την κοπή της τούρτας για την συμπλήρωση των 202 ετών ζωής!!! Ντοκουμέντο κάτω από την ουρά…
«ΦΛΟΥ»
…καλά κρατιέται για την ηλικία του!!!