Μετά απο μία αμφίρροπη αναμέτρηση που κρίθηκε στα πέναλτι το Μεγαλοχώρι κέρδισε στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος Παλαιμάχων τους Δάσκαλους. Στην κανονική διάρκεια του τελικού το παιχνίδι ήταν ισόπαλο 0-0 και χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να βγει ο πρωταθλητής.
Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Δάσκαλοι: Κολέτσιος, Κόττας, Νταράλας, Σίμος, Ραπτοτάσιος, Μπούνας, Τσέλιος, Παπαγεωργίου, Παπαδάκος, Μπρισίμης, Γκότζιας
Μεγαλοχώρι: Γεωργολοπουλος, Σακκάς, Καλτσής, Καπέλας, Παπάς, Καραγιώργος, Μπούγλας , Αλέξης , Λουλες, Λεφας, Γαιτανας
Διαιτητές: Δερμάνης, Αβραάμ, Μπαϊρακτάρης
Στον μικρό τελικό οι Φίλοι Νοσοκομείου Τρικάλων επιβλήθηκαν με 5-2 του Καρποχωρίου. 3 γκολ σημείωσε ο Πούλιος και απο ένα οι Λοζιος, Γεωργουλας. Κουτρούλιας αι Σακελλάρης ήταν οι σκόρερ του Καρποχωρίου.